11 Drużyna Harcerska „Szafirowe Szeregi” im. rtm. Witolda Pileckiego

Od października 2014 r. wielopoziomowa koedukacyjna drużyna harcerska działającą na terenie parafii pw. WNMP w Nowej Cerkwi, a także gminy Morzeszczyn i Pelplin.
Złota tarcza w logo odwołuje się do służby Bogu, Ojczyźnie i bliźnim, czyli zakresu działania. Bohaterem drużyny jest rotmistrz Witold Pilecki – harcerz, żołnierz wyklęty, uczestnik powstania warszawskiego i więzień obozu w Auschwitz. Jego męstwo i ofiara dla Polski zainspirowały harcerzy, aby na jego postawie się wzorować. Postać rotmistrza Pileckiego w barwach drużyny symbolizuje szafirowy krzyż rycerski. Szafir jest jednym z najtwardszych kamieni na Ziemi.
Na cotygodniowych zbiórkach harcerze poznają techniki harcerskie, patriotyczną postawę i poszanowanie dla wartości duchowych oraz Boga. W skład drużyny wchodzą trzy zastępy harcerskie i trzy starszoharcerskie.

HO Kinga Czerska – drużynowa (16.06.2018 r. – obecnie)
ks. hm. Damian Briegmann – drużynowy (01.10.2014 r. – 16.06.2018 r.)

pwd. Dorota Skrzyńska – przyboczna
odkr. Michał Czechowski – przyboczny