25 – 29 czerwca br. po raz kolejny harcerki i harcerze z naszego Hufca wzięli udział w rajdzie, którego głównym celem było przybliżenie młodemu pokoleniu historii żołnierzy podziemia niepodległościowego, działającego w okresie powojennym na Pomorzu. Należy zwrócić uwagę na fakt, iż XIV Rajd został objęty honorowym patronatem Prezydenta RP Andrzeja Dudę. Przygoda patrolu „Bruzda” z 7 DH „Gryf” im. Lecha Bądkowskiego i 4 DH „Kotwica” im. Księcia Świętopełka II Wielkiego pod dowództwem phm. Ireneusza Czaja oraz patrolu „Uskok” z 11 DH “Szafirowe Szeregi” im. rtm. Witolda Pileckiego pod dowództwem phm. Damiana Briegmanna zaczęła się w Chojnicach i zakończyła w miejscowości Lipinki. Po drodze trzeba było się ukrywać, bo wszędzie krążyły oddziały UB ścigające poszczególne patrole partyzantów. Było sporo zabawy, ale też duża dawka historii. W Czerninie – miejscu, w którym poległ ppor. Zdzisław Badocha ps. „Żelazny”, uczczono apelem i mszą św. 70 rocznicę jego śmierci. Po mszy odbył się patriotyczny koncert Tadka Fira Solo, a następnie na scenę wszedł zespół Contra Mundum.