08.10 zainaugurowaliśmy kolejny rok pracy. „Harcerski Start Hufca” rozpoczął się Mszą Świętą w Kościele pw. Matki Bożej Częstochowskiej w Czarnej Wodzie. Następnie odbył się uroczysty apel podczas, którego mieliśmy zaszczyt gościć Komendanta Chorągwi hm. Artura Glebkę oraz hm. Beatę Matyjaszczyk. Tego dnia również został wręczony sznur funkcyjny dh. Kindze Lewickiej – drużynowej P.8DW oraz ks. Sebastianowi Kowalskiemu – kapelanowi Hufca ZHP Czarna Woda.Szczególne podziękowania skierowano do phm. Ireny Czai oraz phm. Ireneusza Czai za długoletnią pracę na rzecz naszego Hufca. Po części oficjalnej nadszedł czas na bloki zajęć. Krąg Seniorów „Krajka” zorganizował śpiewogranie w ramach projektu ASOS ZHP 2016, „Z przeszłości w przyszłość, wzmocnienie roli seniorów w działaniach ZHP” Zostały przeprowadzone również warsztaty przez HO Dorotę Skrzyńską z „Nowoczesnych technik uczenia się”, podczas których każdy stworzył mapę myśli w perspektywie siebie za 20 lat czy zdobywania umiejętności żonglowania, która owocuję lepszą koordynację wzrokowo-ruchową oraz „Turniej Harców”, w których harcerze mogli zmierzyć się z sudoku, dobble i speed cups w wersji harcerskiej. Zajęcia z pionem zuchowym przeprowadziła och. Paula Latuszewska, zaznajamiając zuchy o podstawowych wiadomościach dotyczących ZHP. Dh Anna Czechowska wykonywała z harcerzami jesienne ozdoby z żołędzi. Po południu odbyła się gra terenowa “Następcy Baden-Powella” przygotowana przez pwd. Pawła Spychalskiego, dh Emilię Floryn i pion. Kingę Czerską, mająca wprowadzić uczestników w temat założyciela skautingu i dać ciut radości, zabawy oraz wiedzy poprzez zadania, które mieli wypełnić uczestnicy. Nasze spotkanie zakończyliśmy świeczkowiskiem, przy którym mogliśmy poznać inne jednostki, a także opowiedzieć o swojej drużynie.