30 harcerek i harcerzy z naszego hufca obozowało w Harcerskim Ośrodku Obozowym “Pólko” w Koronowie w terminie 10-19. lipca. Tegoroczna fabuła 11 DH Szafirowe Szeregi im. rtm. Witolda Pileckiego związania była z Indiankami oraz Kowbojami. 

Plemię Indiańskie kobiet “Dakota”  żyło w harmonii i ciszy, jednak ten ład zakłócili Kowboje, którzy zostali napadnięci przez bandytów. Wkrótce Indianki zaopiekowały się oraz nauczyły mężczyzn życia w lesie, natomiast Kowboje życia na ranczu.

Uczestnicy mieli okazję m.in.: nauczyć się udzielania pierwszej pomocy osobie poszkodowanej, stworzyć pamiątki obozowe, zaznajomić się ze sztuką kamuflażu, wziąć udział w turnieju plemiennym, sprawdzić się w indiańskim chińczyku weryfikujących ich wiedzę harcerską, zbudować szałas z prawdziwego zdarzenia, zaznać kowbojskich rozrywek, a także dowiedzieć się czym jest gorączka złota. Nie zabrakło również Indiańskich wędrówek do Muzeum Mydła i Historii Brudu w Bydgoszczy oraz wiaduktu kolei wąskotorowej w Koronowie.