W dniach 5-7.04.2019 roku odbył się 20. rajd terenowy PARH, czyli Prima Aprillis-owy Rajd Harcerski. Jego organizatorem była 30 DSH im. Ignacego Sikorskiego „Zieloni Łąg” oraz Hufiec Chojnice. Niezwykłości całej imprezy nadało świętowanie 25. urodzin gospodarzy wydarzenia.

W tym roku Próbna DH z Kalisk i 6 DH im. bł. ks. phm. S. W. Frelichowskiego – z naszego hufca miała przyjemność zanurzyć się w świecie magii podążając za Białym Królikiem. Uczestnicy mieli okazję wypić herbatkę z Kapelusznikiem, a także przemieszczając się przez rozdziały historii o „Alicji z Krainie Czarów” szukać talii kart w lesie. Harcerze wędrowali przy urokliwych strumykach, mokradłach i brzegach jezior. Ten weekend, pełen przygód pozostanie z pewnością w pamięci harcerzy na długo – czyli najpewniej do przyszłego roku, kiedy ponownie zagoszczą u „Zielonych z Łęga”.

dh Paweł Ferens